Новини / Тиждень української мови та літератури по-військовому !
Тиждень української мови та літератури по-військовому!
З метою розширення й поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, етичного виховання, духовного збагачення, інтересу до вивчення рідної мови та літератури, виховання любові до України, її духовних та пісенних скарбів, художнього слова з 09 по 12 березня 2021 року в ліцеї було проведено Тиждень української мови та літератури.
Реалізовуючи головне завдання сучасної школи, формування в ліцеїстів ключових та предметних компетентностей, вчителі ліцею спланували тиждень таким чином, щоб поєднати мову з військовою підготовкою, фізичним вихованням, медициною й, звісно, відпочинком, тому кожен день Тижня був тематичним.
Девізом першого дня Тижня української мови стали слова Т. Шевченка «Борітеся – поборете…». Учителі Шинкарук Оксана Вікторівна, Рев’юк Тетяна Вікторівна та Матласевич Тетяна Сергіївна оформили стенд «Шевченко мобілізує», який унаочнював актуальність слів геніального поета й в наші дні, під час перерв лунала українська пісня на слова Кобзаря та транслювалась анімована поезія Шевченка в сучасній інтерпретації. У цей день також було проведено мовознавчий турнір зі стрільби «Слово, моя ти єдиная зброє!» та змагання з військово-літературної топографії «І не в однім отім селі, А скрізь на славній Україні», що дало змогу поєднати предмети словесності з військовою підготовкою та захистом України. Переможцями турніру зі стрільби стали учні 10-Б та 11-А класів, а в топографії першими були учні 10-А та 11-В класів. До речі, на команду переможців мовознавчого турніру зі стрільби чекав цікавий приз: сертифікат на стрільбу в мультимедійному тирі.
Другий день Тижня був інтегрований з медициною, адже «мова нації визначає моральне здоров’я народу, його розвиненість, культурність», як писав Олесь Гончар. Саме ці слова стали метою проведення акції «Подолай вірус безграмотності!». У ході заходу ліцеїсти та працівники ліцею мали можливість перевірити свої знання, редагуючи помилки, які дуже часто допускають у мовленні. За правильно виправлені мовні огріхи учасники акції отримували смачні та корисні вітамінки. З метою залучити ліцеїстів до спілкування рідною мовою без використання суржикових виразів, сприяти осучасненню, очищенню рідної мови, збагаченню словникового запасу у цей день вчителі оформили стенд «Актуальне мовознавство: суржик та лайка - мовні недуги українців».
11 березня вчителі провели інтелектуально-спортивну гру «Філологічні олімпійські ігри» між збірними 10-х та 11-х класів, яка поєднала спортивні вміння та знання з мови та літератури. Розпочалися ігри руханкою, після якої ліцеїсти мали змогу скласти п’ять олімпійських заліків: літературний теніс, філологічний волейбол, мовознавче підтягування, фразеологічне перетягування каната, граматичний баскетбол. Боротьба між командами була запальною, запитання різнопланові, розраховані на ґрунтовні знання, кмітливість, креативність, почуття гумору й, зрештою, спортивні досягнення та удачу команд. Тому учасники конкурсів не лише шукали відповіді на інтелектуальні завдання, а й виявили свою спритність, швидкість та згуртованість у виконання фізичних вправ. Атмосфера заходу була емоційно-піднесена, азартна, а перемогла, звісно, дружба.
Завершальний акорд Тижня був інтелектуально-релаксаційним, оскільки під час перерв лунали вірші з програми ЗНО-2021, переспівані відомими українськими виконавцями, а ввечері у творчій атмосфері літературної арт-кав’ярні ліцеїсти мали змогу не лише відпочити в дружньому колі, поласувати літературними делікатесами, а й поглибити та узагальнити знання, які необхідні для успішного складання тесту ЗНО. У формі сучасної гри з використанням анімованої презентації ліцеїсти 11-х класів обирали завдання, замовляючи страви з меню, отримуючи таким чином інтелектуальні калорії, які й визначили переможця – команду 11-В класу.
Щоб долучитися до відзначення 150-річного ювілею Лесі Українки, упродовж тижня на уроках позакласного читання з української літератури в 10-х класах Шинкарук О.В., Рев’юк Т.В. та Матласевич Т.С. провели комеморативну гру «150 слів про Лесю Українку». Основне завдання, яке вчителі ставили перед собою, – розповісти цікаві факти про життєвий шлях Лесі Українки, грані її таланту й захоплень, популяризувати її творчість.
Ліцеїсти 10-х класів підтримали Всеукраїнський флешмоб, покликаний привернути увагу до постаті Лариси Косач та вшанувати Велику Українку, записавши на відео власне прочитання улюблених віршів Лесі Українки.