Меню
Зовнішні посилання

Корені насильства та його прояви

Які є форми насильства? Звідки воно береться та яка його природа? Чому людина взагалі виявляється здатною чинити насильство над іншою людиною? Яке у неї було дитинство? Як виникає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у ветеранів російсько-української війни? Як велика кількість філантропів може зменшити агресивність у світі?

 Корені насильства та його прояви Корені насильства та його прояви  Корені насильства та його прояви 


Тренінги з медіації

У неділю в Обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою в м. Острог імені Костянтина Івановича Острозького Рівненської обласної ради завершилося 3-денне навчання для здобувачів освіти за програмою освітнього тренінгу «Базові навички медіатора служби порозуміння в освітніх закладах», метою якого була підготовка медіаторів служб порозуміння для впровадження медіації в закладі освіти за принципом «рівний-рівному». 


 Тренінги з медіації  Тренінги з медіації Тренінги з медіації 

Як зберегти спокій під час війни?

Війна приносить багато поганих емоцій і думок. Під час війни людям доводиться переживати складні ситуації. Наприклад, евакуацію, обстріли, повітряні тривоги, поранення чи смерть людей. Від усіх цих подій може виникнути стрес. Стрес – це погані відчуття у людини від складних ситуацій. Часті хвилювання і стреси погано впливають на наше тіло. Людина може захворіти та стати слабкою.
Тому потрібно навчитись зберігати спокій. Щоб зберегти спокій, дослухайся наступних порад:

Слідкуй за тривалістю сну

Лікарі кажуть, що 4-5 годин глибокого сну і 2-3 години неглибокого потрібні організму щодня. Якщо людина дотримується такого режиму, то кілька місяців вона може жити без якихось відхилень та негараздів зі здоров'ям. Отже, треба старатись, щоб твій сон був 7-9 годин на добу.

Якість сну

Важлива не тільки кількість сну, але і якість. Обов'язково потрібно спати на горизонтальній рівній поверхні і в теплі. В холодних приміщеннях, бомбосховищах, тощо, потрібно класти на постіль грілки або звичайні пластикові пляшки з теплою водою. Заспокійливі та природні ліки Якщо є порушення сну і людина не може спати, треба обов'язково приймати заспокійливі препарати. В іншому разі негаразди з психічним і фізичним здоров'ям почнуться вже через 1-2 місяці. Можна починати з того, щоб пити заспокійливі природного походження (наприклад, персен, новопассіт, валерьянка, пустирник, тощо), але є дуже важлива умова: приймати ці ліки треба 3-4 тижня підряд без перерви і дотримуватися дозування, що вказано в інструкції к прийому.

Важливо: обов’язково проконсультуйся з лікарем, які ліки підходять саме тобі, якщо ти вживаєте інші препарати.

Обмеження деяких продуктів

Необхідно обмежити вживання кави, чорного і зеленого чаю, адже вони збуджують нервову систему, що лише посилює погану дію стресу.

Важливо: потрібно обмежити вживання алкоголю.

Режим харчування

В стресових умовах дуже важливо слідкувати за харчуванням - воно має бути максимально регулярним. Адже люди під час стресу часто забувають про те, що потрібно поїсти, і не відчувають апетиту або навіть голоду. Тому, якщо це можливо, обов'язково забезпеч себе регулярним харчуванням три-чотири рази на день. Харчуватись краще за звичним режимом, тобто - в приблизно один і той самий час, як ти це робив раніше.

Тепла їжа

Наступна вкрай важлива умова: тепла іжа. Якщо людина знаходиться в неопалюваному приміщенні або не може готувати їжу через відсутність газу, тоді треба пити гарячу воду або легкий чай. Адже наш організм дуже сильно виснажується, втрачає сили, якщо немає теплої їжі.

Інформаційний контроль

В чому суть інформаційного контролю? Під час війни просто необхідний контроль за думками і споживанням інформації, як би це важко не було зробити. Обмеж читання і обговорення новин про війну, перегляди відео з інформацією, яка може тебе налякати. Якщо ти відчуваєш, що емоцій стало багато і тобі складно з ними впоратися, ти можеш звернутися до людей за допомогою. В нашій статті  ти знайдеш інформацію про людей, які можуть допомогти.

Ментальне здоров'я

Як зберегти ментальне здоров'я під час війни?

 

З кожним днем чекати перемоги і читати страшні новини стає все важче. Ми втомились морально. Але ворог саме цього і чекає. Тому наше завдання - не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психологічними труднощами. Як це робити? Щоб підтримати психіку під час війни і відкинути, принаймні, на другий план пережитий стрес необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
 

 
ПІДТРИМУЙТЕ АКТИВНІСТЬ
 Не сидіть на місці, не чекайте чогось, обов’язково робіть те, що можете робити. Не виконуйте певну діяльність через силу. Навіть якщо Ви виконуєте прості побутові справи – це допоможе вашому тілу позбутися фізичної напруги, викликаної тривожністю. Будьте зайняті! Це найдешевші ліки на землі – і одні з найбільш ефективних!

Чому про булінг треба знати всім батькам

   Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше).  Нерідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Реакція вчителя на булінг

    Як реагувати вчителям, якщо виявлено або встановлено факти булінгу.

Родина на карантині

КАРАНТИН. ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ СІМ’Ї.
Нові умови для роботи, взаємодії та відпочинку у чотирьох стінах часто стають випробуванням для родини. Все не так, як було раніше. Тривога, страх, хвилювання можуть підсилювати напругу у стосунках, а обмежений простір підвищує дратівливість і відчуття ув‘язнення. Сьогодні ми переживаємо те, чого ніколи не переживали раніше – тому доводиться адаптуватися до нових умов родинної взаємодії. Перебування цілий день удома може посилити відчуття, що «я собі не належу», а у результаті, дратівливість.
Тому в нових умовах слід переглянути розподіл обов’язків та організації простору.
Що може допомогти налагодити взаєморозуміння у родині?

Боротьба зі стресом

    Як допомогти дітям впоратися зі стресом під час спалаху 2019-nCoV ?

Навчання вдома: практичні поради для батьків

 
       Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.

5 шляхів до серця дитини

5 шляхів до серця дитини

 

Іноді діти розмовляють мовою, яку нам, дорослим, важко зрозуміти. Це може бути їм лише зрозумілий сленг, але i нас - дорослих - також не завжди розуміють діти, тому що, розмовляючи з ними, ми не завжди можемо висловити свої думки. Але ще гіpше, коли ми не завжди можемо виразити дитині свої почуття i любов на зрозумілій їй мові.

 

Чи вмієте ви говорити на мові любові?
Кожній дитині властиво розуміти любов батьків по-своєму. I якщо батьки знають цю "мову", дитина краще зрозуміє їx.
Любов потрібна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною дорослою людиною. Любов - це найнадійніший фундамент спокійного дитинства. Якщо це розуміють дорослі, дитина виростає доброю i щедрою людиною.
Основне батьківське завдання - виростити зрілу та відповідальну людину. Але які б якості ви не розвивали в дитині, головне - будувати виховання на любові.

 

Впевненість у любові оточуючих.
Коли дитина впевнена у любові оточуючих, вона стає більш слухняною, допитливою. 3 цієї впевненості малюк бере сили, щоб протистояти труднощам, з якими зустрічається. Ця впевненість для нього - як бензобак для автомобіля! Дитина зуміє реалізувати свої здібності лише за умови, якщо дорослі регулярно наповнюють цією впевненістю її серце. Як цього досягти? Звичайно, любов'ю. Проявляти саме той спосіб прояву любові, який є найбільш зрозумілим для дитини, знайти для неї індивідуальний, особливий шлях вираження почуттів.

 

Батьківська любов повинна бути безумовною, адже справжня любов умов не виставляє. Безумовна любов - це найвища форма любові! Адже ми любимо дитину просто за те, що вона є, незалежно від того, як вона поводить себе. Ми всі це розуміємо, але іноді не відаємо собі звіту в тому, що нашу (батьківську) любов дітям доводиться завойовувати. Батьки люблять дитину, але з поправкою: вона повинна добре навчатися i гарно себе поводити. I лише у цьому випадку вона отримує подарунки, привілеї та схвалення. Звичайно, ми повинні навчати i виховувати дитину.