Меню
Зовнішні посилання

Рада молодших командирів / Положення про Раду молодших командирів учнівського самоврядування ліцею

        Рада молодших командирів учнівського самоврядування ліцею – це спосіб організації ліцейного колективу, за допомогою якого забезпечується комплексний виховний вплив на ліцеїстів через їхнє залучення до усвідомленої й системної участі в житті навчального закладу.

 

І. Загальні положення

1.1. Рада  молодших командирів регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів:  Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту ліцею.

1.2. Засновниками ради  молодших командирів є заступники командирів взводів та командири відділень.

1.3. Рада  молодших командирів ліцею пропагує дружні взаємини та співпрацює з офіцерами-вихователями, педагогами, батьками.

1.4. Рада молодших командирів ліцею прагне задовільнити соціальні, духовні інтереси ліцеїстів, сприяє становленню  особистості та готує до свідомої активної участі в житті держави.

 

ІІ. Основні завдання

2.1. Забезпечувати і захищати права та інтереси ліцеїстів на основі виконання положень Статуту ліцею, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.

2.2. Сприяти розвитку, самовдосконаленню, самореалізації кожного ліцеїста на благо собі, своїм ровесникам, ліцею, Україні.

2.3.Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих  справ життя  ліцею, оволодівати наукою управління.

2.4. Сприяти навчальній, науково-дослідницькій, творчій, спортивній діяльності ліцеїстів для реалізації їх інтересів, можливостей, бажань.

2.5. Проводити наукові, творчі, спортивні заходи, свята.

2.6. Сприяти профорієнтації ліцеїстів.

2.7. Сприяти  становленню іміджу ліцею.

2.8. Прагнути узгодженості й балансу інтересів та стосунків між ліцеїстами та офіцерами-вихователями, педагогами та іншими працівниками ліцею.

 

ІІІ. Структура та органи Ради  молодших командирів ліцею

Права та обов’язки

  • . Раду молодших командирів скликають 1 раз на місяць.
  • . Склад Ради командирів визначається у відповідності із спеціальним званням та посадою. До Ради входять: заступники командирів взводів від кожного класу та командири  відділень взводів І та ІІ курсів.
  • . Голову Ради молодших командирів ліцею обирають більшістю голосів з числа членів Ради командирів шляхом відкритого голосування.
  • . Рада молодших командирів включає в себе такі комісії:
  • дисципліни та порядку - у своїй діяльності керується вимогами Статуту ліцею, правилами внутрішнього розпорядку, слідкує за дотриманням ліцеїстами правил поведінки. До складу комісії входять заступники командирів взводів;
  • навчальна – сприяє залученню ліцеїстів до наукової та пошукової діяльності, до участі в предметних олімпіадах, допомагає відстаючим учням;
  • спорту і охорони здоров’я (до якої як члени можуть входити спорт організатори взводів) – допомагає в проведенні спортивних заходів, ініціює проведення спортивних заходів самими ліцеїстами ;
  • культури і дозвілля – залучає ліцеїстів до участі у розважальних програмах, ініціює ідеї самих ліцеїстів та реалізовує їх;
  • інформаційне агентство – займається висвітленням новин ліцейного життя у прес-бюлетнях,  газеті «Вісник ліцею» та по ліцейному радіомовленню. Проводить конкурси малюнків, юних поетів, опитування та тестування, репортажі із загальноліцейних свят, зустрічі з цікавими людьми.
    • . Керівники комісії обираються з числа членів Ради командирів Головою Ради молодших командирів.
    • .Форми діяльності Ради командирів ліцею визначається на засіданнях Ради.
    • . Рада командирів ліцею звітна загальним учнівським зборам.

     ІУ. Повноваження голови Ради молодших командирів учнівського самоврядування

     4.1.  Голова Ради молодших командирів представляє ліцей на  рівні обласних та     Всеукраїнських зборів та зустрічей органів учнівського самоврядування;

     4.2. Забезпечує виконання учнями ліцею нормативно-правових актів ліцею.

4.3. Скликає чергові та позачергові засідання Ради командирів.

4.4. Головує на засіданні Ради командирів з правом вирішального голосу, якщо      голоси діляться порівну.

 

     У. Взаємодія Ради командирів з педколективом

5.1. Педагогічна рада призначає з числа вчителів консультантів комісій, які допомагають у вирішенні проблем, спрямовують роботу ради командирів.

5.2. Вчителі-консультанти є радниками, їх побажання можуть бути прийняті до уваги Радою командирів.

5.3. Рада командирів співпрацює з гуртками за інтересами, що діють в ліцеї, активізує їх роботу, сприяє  поширенню інформації про них.

 

     УІ. Облік роботи Ради молодших командирів учнівського самоврядування

6.1. Рада командирів проводить роботу з учнями, використовуючи різні форми: колективні, індивідуальні.

6.2. Облік роботи голови Ради та комісій висвітлюється в учнівській газеті «Вісник ліцею».

6.3. До покарань вводяться такі форми: зауваження членів Ради,  попередження на лінійці, повідомлення батьків в усній чи письмовій формі, розгляд стану дисципліни ліцеїста на засіданні дисциплінарної комісії.

6.4. Заохочення мають такі форми: подяка на лінійці, подяка в письмовій формі, нагородження грамотою та відзнакою  ліцею, нагородження пам’ятним призом на ліцейному святі «Творча обдарованість», висвітлення у ліцейній газеті, позачергове звільнення.

 

 

   Положення про ліцейне інформаційне агентство.

     

             З метою покращення інформованості учнів щодо життя ліцею та розвитку творчих здібностей і задатків кожного ліцеїста а також активізації діяльності учнівського самоврядування  у ліцеї створено інформаційне агентство.

  1. До інформаційного агентства входить по два представника від кожного класу.
  2. Голова агентства призначається Головою Ради молодших командирів.
  3. Інформаційне агентство збирає і оформлює інформацію про діяльність ліцею у вигляді інтерв’ю, анкетування, соціологічних опитувань, репортажів та висвітлює їх в учнівській газеті «Вісник ліцею» та по загальноліцейному радіомовленню.
  4. У редколегію газети «Вісник ліцею» входить по одному представнику з кожного класу.
  5. Інформація та матеріали в газету подаються до 20 числа кожного місяця. Випуск «Вісника ліцею» здійснюється до 25 числа кожного місяця.
  6. Контроль за систематичністю і якістю випуску газети покладається на голову інформаційного агентства.
  7. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні сприяти редакторам газети у збиранні і оформленні матеріалів.

8.Із числа членів інформаційного агентства обирається диктор ліцейного радіомовлення, який є ведучим  тематичних радіолінійок та музичних вітань для іменинників.

  1. Редактори ліцейної газети та ведучі радіомовлення вільні у виборі форм і методів своєї діяльності.
  2. Найактивніших членів інформаційного агентства нагороджують відзнаками, грамотами та подяками на щорічному загальноліцейному святі «Творча обдарованість».