Історія як наука має важливе значення не лише для людей, які обирають її своєю професією, вона сприяє розвитку історичного мислення, тобто мислення в часі. Міркуючи
так, людина повертається до своїх минулих учинків, здатна знаходити в них пояснення тому, що відбувається сьогодні, планувати майбутнє, аби досягти бажаного.
Саме це й було наскрізною метою тижня історії, який проходив у нашому ліцеї з 4 по 9 листопада 2024 року.
Тиждень розпочався з конкурсу стіннівок на різну історичну тематику. Відзначимо, що тут ліцеїсти, окрім історичних знань, виявили й свій мистецький хист. Переможцем було визначено учнів 11-Б класу.
Того ж дня ерудити нашого закладу зустрілися на захопливій грі «Що? Де? Коли?», яка стала не тільки інтелектуальним змаганням, а й цікавим відпочинком зі смачними призами. Перемогу здобули ліцеїсти 11-А, які змогли організувати ефективну роботу команди й набрати найбільшу кількість балів.
5 листопада команди шести класів бігали «козацькими стежками», щоб віднайти «загублену грамоту». Випробування квесту були непростими, адже потрібно було визначити козацьку зброю, продемонструвати спортивну підготовку, зорієнтуватись на карті, відповісти на запитання про життя й побут козаків, намалювати козака, розпізнати мистецькі твори на козацьку тематику, назвати юридичні терміни. Найкращими «характерниками» було визнано «козаків» із 10-Б класу.
Протягом тижня історії й правознавства ліцейні коридори наповнювались цікавими ребусами, завданнями. Вчителі-предметники Вікторія КРЕЙЧІ та Світлана ДУБІНЧУК створювали стіннівки про видатних українців, про історію виникнення книги, організували виставку книжок «Від козаків до кіборгів».
10-А клас здобув перемогу в грі-вікторині «Ти людина, значить маєш права», яку провела вчителька громадянської освіти Світлана ДУБІНЧУК.
Свою формулу перемоги учні 10-Б класу разом із вчителькою історії Вікторією КРЕЙЧІ склали на відкритому уроці з історії українського війська з теми «Збройна боротьба Костянтина Івановича Острозького проти московської експансії». За допомогою різного роду історичних джерел вдалось поринути в епоху Костянтина Івановича Острозького й з’ясувати обставини й фактори тріумфу князя.
Продовженням огляду історичних артефактів стала зустріч із Марією ДАНИЛЮК, вченим секретарем Державного історико-культурного заповідника м. Острога, яка ознайомила ліцеїстів із цікавою документальною та фотографічною базою музею, представила частину колекцій зброї та українських народних старожитностей.
На уроках історії проводились коротенькі вікторини з історії битв, у яких українці здобули перемогу.
Отож, протягом тижня вся наша ліцейна родина глибше занурилась у світ історії, адже дуже важливо звертатись до нашого коріння й витоків, щоб не втратити національної ідентичності, до наших помилок, щоб не повторювати їх у майбутньому, і до наших здобутків, щоб брати приклад для сьогодення й перемагати ворога.